EN

Yazılım, Teknoloji ve İnsan

Yazılım Firmaları

#Yazılım Firmaları, Yazılım Geliştirme, Yazılım Hizmeti

Yazılım firmaları, günden güne gelişen teknolojiyi dikkat ve süratle takip etmesi gereken oluşumlardır. Müşterilerin genel beklentisi; ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayan hızlı ve akılcı çözümler ile bu çözümlerin değişen şartlara göre güncelliğinin sağlanmasıdır. Yazılım firmaları bu beklentiyi doğru analiz ve titiz proje yönetim mekanizmalarıyla karşılamalıdır.

Devamını Oku >

Ankara Yazılım Firmaları

#Ankara Yazılım Firmaları,Ankara Yazılım Firması,Yazılım Firmaları,Ankara Yazılım

Birçok firma başkentte hizmet vermek ister. Ülkenin başkentinde hizmet vermek, diğer şehirlerde hizmet vermekten biraz daha üst seviyededir. Başkentte yazılım hizmetinin üst seviyede olmasının en belirgin sebebi ise en iyi yazılımcıların bu şehirde hizmet vermek istemesinden kaynaklanmaktadır. Codex, Ankara yazılım firmaları arasında birçok şirkete hizmet vermiş ve şirketlerin teknolojik manada kendini geliştirmesine olanak tanıyan başlıca yazılım firmalarından biridir. Codex, tüm bunların yanı sıra şirketlerin web ara yüzünde bulunan yazılım ihtiyaçlarını da karşılayarak şirketlerin, müşterileriyle iletişim gücünü arttırmıştır.

Devamını Oku >

İzmir Yazılım Firmaları

#İzmir Yazılım Firmaları,Yazılım Firmaları İzmir,İzmir

Sürekli gelişen dünya şartları karşısında, toplum genelinde teknolojiye olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Buna bağlı olarak, başarılı bir ilerleme kaydedebilmek için kişiselleştirilmiş programlar zorunlu hale gelmiştir. 

Firmaların hangi sektörde hizmet verdikleri fark etmeksizin, hedef kitlelerine ulaşabilmeleri için web sitelerinin olması gereklidir. Kaliteli bir web sitesi ise özel yazılım uygulamalarının başarısına bağlıdır. 

Devamını Oku >

İstanbul Yazılım Firmaları

#İstanbul Yazılım Firmaları,Yazılım Firmaları İstanbul,Codex

Giderek büyüyen teknoloji çağında rekabet ortamının da giderek arttığı görülmektedir. Bu ortamda teknolojiyi verimli ve doğru bir şekilde kullanan şirketler, iş gücünden tasarruf ederek karlılık oranlarını arttırıyor. Teknolojini sunmuş olduğu fırsatlar sayesinde markalarını daha ileriye taşıyarak, Pazar paylarını genişletiyorlar.

Devamını Oku >

Yazılım Geliştirme Süreç Modelleri

Herhangi bir projeyi geliştirme yalnızca kodlamadan oluşmamaktadır. Öncelikle yazılım geliştirme yaşam döngüsü bulunmaktadır. Yazılımın hem üretim, hem de kullanım süreci boyunca geçirdiği tüm aşamalar yazılım geliştirme yaşam döngüsü olarak adlandırılır. Yazılım fonksiyonları ile alakalı gereksemeler sürekli olarak değiştiği ve genişlediğinden, söz konusu evreler devamlı bir döngü biçiminde ele alınır. Döngü içinde her hangi bir evrede geriye dönmek ve bir daha ilerlemek mevzu bahistir. Bu döngünün de temel bazı adımları vardır. Bunlar; Planlama, Analiz, Tasarım, Gerçekleştirim ve Bakım olarak sıralanırlar.

Devamını Oku >

Yazılım Gereksinimi Nedir?

Yazılımlarda, istenilen durumları yerine getiren ve %100 işlevsel bir yazılım geliştirilmek isteniyorsa, mutlaka iyi bir gereksinim analizine ihtiyaç duyulmaktadır. Yazılım gereksinimi 2 türe ayrılmaktadırlar. Bunlardan birincisi işlevsel gereksinimler, ikincisi ise işlevsel olmayan gereksinimlerdir. Yani orijinal isimleri ile, Functional ve Nonfunctional gereksinimler. Gereksinimler istenilen, ihtiyaç duyulan her şey demektir.

Devamını Oku >

Web Tabanlı Yazılım Geliştirme

İnternet teknolojilerinin ve sanal piyasanın büyük yükseliş gösterdiği açık bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bu yükselişte web tabanlı yazılımların önemi çok büyük olduğu gibi, web tabanlı yazılım uygulamalarının sunduğu fırsatlar da çok fazladır. Bir ev hanımının büyük faydalar sağlayabileceği bir sistem olduğu gibi, büyük şirketlerin de büyük faydalar sağlayabileceği günümüz gelişmiş sistemleri arasında yer almaktadır.

Devamını Oku >

Süreçlerle Yazılım Geliştirme

Bilgisayarda donanıma hayat vererek bilgi işlem için kullanılan tüm programlara yazılım denir. Yazılım ile ilgili tanımlar yaparken akla ilk gelen kodlama olmasına rağmen yazılım geliştirme süreci sadece kodlamadan ibaret değildir. Yazılım geliştirme süreci yazılımın üretim ve kullanım aşamasında geçen süreçtir. Sizden beklenen kısa sürede hatasız bir iş gerçekleştirmeniz olduğundan Waterfall, Spiral, V-Shape, İnteractive, Agile Development gibi yazılım geliştirme yöntemlerinden birini kullanmanız gereklidir. Günümüzde çok sayıda yazılım model ve süreci olmasına rağmen daha basit ve kullanımı daha kolay olan Waterfall (Çağlayan) modeli daha fazla tercih edilmektedir.

Devamını Oku >

Mobil Uygulamalar Neden Önemli

Mobil ürün ve cihazların kullanımının süratle arttığı günümüz dünyasında büyük kurumsal şirketlerin müşterileri için ürettiği mobil uygulamalar artık orta ve küçük ekonomi dalında hizmet veren şirketler için de popüler ve gerekli bir müşteri yaklaşım yolu olarak görünüyor.

Devamını Oku >

Başarılı İos Uygulamaları İçin Geliştiricilere Tavsiyeler

Mobil uygulama geliştirmek isteyenler için başlangıç olarak ne yapılacağı, hangi noktadan hareket edileceği sorusu çoğu zaman sıkıntı yaratabiliyor. Özellikle sağlam bir kullanıcı kitlesi olan Apple ürünlerinin işletim sistemi olan iOS tabanlı uygulamalar geliştirmek Apple’ın 2008 yılında tanıttığı iPhone 3G’nin çıkışından beri popülerliğini ve yükselişini koruyor. Buna ek olarak günde yüzbinlerce dolarlık işlerin döndüğü App Store uygulamalarında bazı doğru bilinen yanlışlardan kurtularak istediğiniz hedefe ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku >

Popüler Yazılar

Android Uygulama Geliştirme

Yazılım, Firmanıza Özgü Olduğunda Neleri Gerçekleştirebilirsiniz?

Özel Yazılımın Paket Yazılımlara Göre Avantajları